«

»

Velká fotocesta: Azorské ostrovy

Azory – devět ostrovů v Atlantickém oceánu vystupujících ze dna aktivního mořského podloží. Jejich poloha je předurčuje k neustávající vulkanické činnosti a díky své odlehlosti je jejich krajina panenská a jejich lidé přívětiví.

Na fotografiích si prohlédnete tři z ostrovů centrální skupiny – Pico, Faial a São Jorge.

Všechny fotografie z této fotogalerie jsou na prodej. Více informací najdete v sekci Fotografie na prodej.

Pokud chcete vědět, jak vznikly některé z těchto fotek, můžete si koupit můj e-book Fotíme venku.


E-kniha-Fotime-venku-small5Vše o focení venku, co jsem se naučila na svých cestách jsem sepsala do dvou e-booků o focení za každého počasí a v každé roční době. V knihách je více než stovka fotek včetně ukázek „dobře“ a „špatně“.

Fotíme venku: Doma i na dovolené I a II.

Cena je 189/199,-Kč za e-knihy v PDF s více než stovkou fotografií

====> PODÍVEJTE SE NA UKÁZKY, OBSAH KNIH A RECENZE ČTENÁŘŮ

Nebo si můžete knihy ihned snadno koupit online – ať už kartou, bankovním převodem nebo přes PayPal na zabezpečené platební bráně GoPay. Odkaz ke stažení Vám příjde ihned do emailu.

189 Kč Koupit


Krajina Azorských ostrovů

V krajině převládají pastviny a vřesy, na Picu se ve vulkanické půdě pěstuje víno. Hlavním zdrojem obživy je zemědělství a chov krav. Místní sýry patří k těm nejvyhlášenějším. Krav žije na ostrovech více než lidí.

Turistický boom zde naštěstí doposud nenastal, i když cestování je tu velmi příjemné. Kempy jsou vybavené a turistické stezky připravené ukázat mnohé krásy ostrovů: dvoutisícovou sopku Pico – nejvyšší vrchol Portugalska, kráterová jezera, vodopády, fajã, obývané kousky země, které jako jazyky vystupují do moře pod převysokými útesy.

Okolní vody

V okolních vodách se prohánějí delfíni a velryby. Na velrybářskou tradici zde často narazíte, naštěstí už jen v muzeích.

Úspěch krajinářské fotografie je zcela závislý na počasí. V tom jsou Azorské ostrovy trochu nevděčné. Na obloze se neustále honí mraky, v tom nejlepším případě ale obloha alespoň na chvíli zmodrá a ozáří místní malebné kopečky. Krajina se pak stane plastičtější.

Barvám vládne sytá modrá a zelená, fotky můžou působit až kýčovitě, a to i bez úprav v počítači. proto jsem u některých zvolila černobílou barvu. U jiných jsem zase neodolala a barvičky jsem ponechala nebo zdůraznila. Zkrátka pro každého něco.

Čtěte dále ======>

Prohlédněte si ======>
Stáhněte si ======>

Pokud se vám fotky líbí, prosím sdílejte odkaz na Facebooku.

1 comment

  1. Iva Dlouhá

    Dobrý den,
    nádherné fotky z mé milované destinace,letos v září vyrážím a tentokrát na Fajal a už se moc těším.
    Hodně zdraví

    Iva Dlouhá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>