«

»

Říjen 2019: Fotografická výzva na rok 2019

Milí čtenáři a fotografové,

to nejlepší z podzimu, včetně vydařeného babího léta, už máme nejspíše za sebou a nyní nás čekají převážně už jen krátké a mrazivé dny. Však nám taky při lekci focení posledně pěkně mrzly prsty! Ale jinak to byla lekce velice podařená, vždyť při ní vznikla i moje říjnová fotka měsíce!

Nadcházející měsíc listopad je zajímavý melancholickým dušičkovým časem, ale jinak je to pro mne takový „nijaký“ čas – pěkný podzim je fuč a zima ještě nikde. Tak schválně, bude tomu tak i letos? Ale to už předbíhám. Nyní se ještě vrátíme prostřednictvím fotek do uplynulého října.

=> Pokud nevíte, o co ve fotovýzvě jde, přečtěte si předchozí newslettery, hlavně ten z ledna 2019.
=> Pokud se chcete něco přiučit, podívejte se na moje e-knihy: Fotíme venku.

Říjen: Pravý podzimní čas

Říjen, ač to byl krásný a podařený měsíc se vším, co k podzimu patří, pro mne dlouho zůstával z hlediska focení neúspěšným. Moje fotografické snahy vycházely celou dobu zcela naprázdno. Podaří se mi vyfotit nějakou kloudnou fotku nebo ne, znělo mi tu a tam v hlavě a já jsem kdesi v hloubi duše tušila, že něco přeci jen vyfotím, ale že to bude na poslední chvíli. Nezachránily mne tradiční podzimní muchomůrky ani pavučina posetá kapkami deště – fotce zkrátka něco chybělo – nebyl tam pavouk! Zachránila mne až „za pět minut dvanáct“, tedy v posledním říjnovém dnu lekce focení v centru Prahy a turisté krmící racky, kteří nalétávali až k jejich rukám v celých hejnech. Nebylo snadné je zachytit ostré a nemyslete si, že se mi to dařilo bezchybně. Vlastně nebýt výuky, sama bych je vydržela fotit třeba i dvě hodiny a teprve potom bych měla nejspíš lepší výběr snímků. Přesto se několik málo záběrů povedlo a jeden z nich vybírám i do říjnového newsletteru.

Foto: Clona 9, čas 1/400s, ISO 200, ohnisko 35mm, vyvážení bílé – zataženo.

Zapojte se také!

Chcete se k této fotovýzvě taky přidat? Pošlete mi nejpozději do 9.11.2019 Vaši vybranou fotku z října 2019 s krátkým komentářem proč a jak jste ji vyfotili a třeba se dostane do výběru fotek na webu v říjnové fotogalerii.*

*Zasláním Vaší fotky a komentáře mi udělíte souhlas s jejím uveřejněním spolu s uvedeným jménem. Z důvodu časové náročnosti nebudou později zaslané fotografie zařazeny do výběru.

Hodně zdaru a sil do listopadové výzvy!

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>