E-knihy ke stažení

Milí čtenáři a fotografové!

Rádi byste dosáhli snímků, které vídáte ve fotogaleriích profesionálních krajinářů nebo na pohlednicích z dovolené? Možná si myslíte, že je to nemožné a že se někteří fotografové s fotoaparátem na krku zřejmě narodili. Prostřednictvím článků na webu i knih vás ale chci přesvědčit o tom, že i vy takových fotografií můžete dosáhnout! Zjistěte více o tom, jak vám mohou následující e-knihy pomoci dovést vaše fotografie k dokonalosti!

Kompozice fotografie od A do Z

Kompozice fotografieZnalost pravidel kompozice by neměla uniknout žádnému zájemci o pěkné a působivé snímky. V knize Kompozice fotografie od A do Z, která je určená skutečně všem, vás naučím, jak pohlížet na fotografický záběr z hlediska jeho jednotlivých prvků a částí tak, aby co nejlépe ladily dohromady.

První část knihy patří výběru hlavního motivu a také dalších důležitých částí obrazu – popředí a pozadí. Hned poté vám povím o tom, jak jednotlivé prvky co nejlépe poskládat tak, aby působily co nejharmoničtěji.

Řeč bude nejen o známém třetinovém dělení obrazu, ale také o významu výběru ohniskové vzdálenosti, stanovišti snímání nebo působení barev nebo o eleganci linií v obraze.

Detailní popis, obsah a ukázkové stránky najdete zde: Dozvědět se více!

Fotíme venku I: Doma i na dovolené Aneb Jak fotit dobře v každé roční době

E-kniha-Fotime-venku do clankuPrvní díl Fotíme venku: Doma i na dovolené Aneb Jak fotit dobře v každé roční době je určen všem začátečníkům a mírně pokročilým. Dozvíte se v něm o základním nastavení puzzle expozice: Clona, čas, ISO.

Jak už vyplývá z názvu, po úvodní teorii expozice si na celkem 80 stránkách přečtete, jak fotit v různých světelných podmínkách každé denní a roční doby. Nemusíte se proto zříkat focení třeba ani v mlze!

Kniha obsahuje šest bonusových kapitol, které vás seznámí s tím, jak vznikla fotografie na obálce knihy, jak fotit siluety nebo jak jsem fotila fotku kapky na hlavičku webu.

Kompletní popis, obsah, ukázky fotografií i stránek knihy a také ohlasy čtenářů si přečtete zde: Dozvědět se více!

Fotíme venku II: Doma i na dovolené. Pokročilé techniky focení

Fotime-venku-II front page promoNa první díl knihy navazuje díl druhý s názvem: Fotíme venku II: Doma i na dovolené. Pokročilé techniky focení.

Kniha je určena všem zapáleným fotografům, kteří si jsou vědomi toho, že je neustále co zlepšovat a kam se posouvat v cestě za „dokonalými snímky“. Proto se na více než 100 stranách dozvíte spoustu informací o používání filtrů, o ostření, bodovém měření expozice a mnoho dalších tipů.

Součástí knihy je i sedm bonusových kapitol s obzvláště atraktivními tématy z praxe. Chtěli byste se dozvědět, jak „rozmazat mraky“, udělat v poledne noc nebo vše o mé fotografické výbavě?

Kompletní popis, obsah, ukázky fotografií i stránek knihy si přečtete zde: Dozvědět se více!

Takže ať už fotíte na dovolené nebo jen za humny, obě knihy vám pomohou k větší spokojenosti s vašimi snímky!

BONUS: Fotíme venku: Od teorie k praxi

Fotime-venku-bonus webKniha Fotíme venku: Od teorie k praxi. 10 ukázek práce nejen se světlem je bonusem zdarma při zakoupení obou předchozích knih nebo je i k zakoupení zvlášť.

Tato stručná e-kniha představuje praktický doplněk ke zmíněným dvěma předchozím dílům, který v 10 kapitolách předvádí vždy s pomocí jedné špatné fotografie „jak nefotit“. Na následující straně uvádí vše do pořádku díky lépe nafocenému snímku.

Doplňkem k těmto fotografiím je samozřejmě srozumitelný text s parametry nastavení fotoaparátu.

V knize si tedy prohloubíte mnohé z toho, co již víte, přesto se s ní jistě nudit nebudete. Obsahuje tipy nejen ohledně využití světla v krajině, ale také o nastavení fotoaparátu, expozici, kompozici i využití příslušenství.

Kompletní popis, obsah, ukázky fotografií i stránek knihy je zde: Dozvědět se více!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>