«

»

Fotogalerie: Pohlednice z Belgie a Holandska

Belgii je země, kam se rozhodně vyplatí vyrazit s foťákem (ostatně o které zemi tohle neplatí?). Belgie je totiž plná památek a historických UNESCO měst, ze kterých si můžete odvézt podařené „pohlednicovky“.

Pokud chcete vědět více o tom, kam v Belgii vyrazit, přečtěte si článek o Belgických památkách.

Protože se mi Belgie moc líbila, vypravila jsem se do ní opět, na podzim roku 2015. Prodloužený víkend jsem tentokrát spojila i s návštěvou pár lokalit v Holandsku a výběrem snímků jsem aktualizovala starou fotogalerii.

Vznik fotografií

Omluvte, prosím, zhoršenou kvalitu některých fotografií skenovaných z diapozitivů:

Některé fotografie byly pořízeny na analogový foťák (film) Nikon F65, setovým objektivem Nikkor 28-80mm. Na některých fotkách jsem použila polarizační filtr a filtry Cokin tabákový a oteplující 81B. Foceno na Diapozitivy Kodak Elite Chrom 100, které jsou naskenovány v rozlišení zhruba 3000×2000 pixelů a následně zmenšeny.

Další várka fotek je z roku 2015 a byla focena na digitální Nikon D610 a následně upravena v počítači. Poznali byste, které fotky jsou staršího data focené na analog a které jsou ty nové – digitální?

Když se dívám na fotky, které vznikly o 6 let dříve (a zejména na ty, které to nedopracovaly do tohoto výběru), musím si vzpomenout na citát z článku 10 rad od světoznámých fotografů, jak dosáhnout lepších fotografií:

“Jediným fotografem, se kterým byste se měli srovnávat je ten, kterým jste byli dříve.”

V tomto případě mne zachraňuje zejména pokročilejší technika 🙂

Kliknutím na obrázek zobrazíte slideshow.

Čtěte dále ======>

E-kniha – kompletní průvodce focením venku


E-kniha-Fotime-venku do clankuTo, co vím o focení na cestách jsem napsala do kompletního návodu na focení venku v každé denní době a za každého počasí.

Fotíme venku: Doma i na dovolené I a II.

Cena je 189/199,-Kč za e-knihy v PDF s více než stovkou fotografií

====> PODÍVEJTE SE NA UKÁZKY, OBSAH KNIHY A RECENZE ČTENÁŘŮ

Nebo si můžete knihy ihned snadno koupit online – ať už kartou, bankovním převodem nebo přes PayPal na zabezpečené platební bráně GoPay. Poté během minuty získáte odkaz ke stažení e-knihy v PDF o velikosti 21 MB na stránce pokladny. Zároveň Vám také příjde odkaz ke stažení do emailu.

189 Koupit

GARANCE vrácení peněz! Pokud se vám kniha nebude líbit, vrátím vám 100% z ceny!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>