«

»

Květen 2019: Fotografická výzva na rok 2019

Milí čtenáři a fotografové,

květen je pro mnohé tím nejkrásnějším měsícem v roce. Mně se na něm líbí nejen ta bující svěží zeleň, ale i příjemné teploty, díky kterým je pobyt venku skutečně za odměnu. Pro mě je konec tohoto měsíce taky spojen s náhlým zjištěním, že léto je vlastně již za dveřmi a plánování prázdninových výletů může začít. Já mám ovšem první krátkou dovolenou už za sebou a přinesla jsem si z ní i ten nejhezčí květnový fotoúlovek, který Vám posílám spolu s tímto newsletterem.

A když už jsem zmínila léto: Jelikož dostáváte tento newsletter, určitě máte k dispozici i e-book Fotíme lépe v létě. Je čas jej vytáhnout z digitálního kouta počítače a připomenout si všechny tipy, které jsem do něj vložila, protože až napíšu příště, bude první letní den už nejspíše za námi.

=> Pokud nevíte, o co ve fotovýzvě jde, přečtěte si úvodní newsletter z ledna 2019.
=> Pokud se chcete zapojit, ale zatím si netroufáte žádný snímek zaslat, třeba by Vám pomohla společná individuální lekce focení.

Květen: Léto za dveřmi

Narozdíl od dubna, kdy jsem focení doháněla na poslední chvíli, začal můj fotografický květen hned zkraje, na dovolené u Lago di Garda. Překrásná krajina plná skal nás vylákala ke sportovním výkonům. Ten můj byl o to větší, že jsem na vrchol via ferraty vytáhla i svou zrcadlovku. Všechna únava a pot v tváři okamžitě zmizely při pohledu na nádhernou okolní krajinu.

Fotila jsem i během výstupu vždy, když to šlo. Můžete hádat, kdo dorazil na vrchol poslední! I když se mi zprvu nejvíce líbily pohledy dolů do údolí s krásnou stínohrou na plochých políčkách, nakonec mne nejvíc uchvátila scenérie s Gardským jezerem v modravé dáli. Kdybych věděla, že budu právě tuhle fotku volit do květnového newsletteru, možná bych i přes unavené nohy ještě popošla a zkusila pár dalších záběrů z jiných vyhlídek.

Foto: F11, čas 1/100, ISO 200, korekce expozice -2/3.

Zapojte se také!

Chcete se k této fotovýzvě taky přidat? Pošlete mi nejpozději do 4.6.2019 Vaši vybranou fotku z května 2019 s krátkým komentářem proč a jak jste ji vyfotili a třeba se dostane do výběru fotek na webu v květnové fotogalerii.*

*Zasláním Vaší fotky a komentáře mi udělíte souhlas s jejím uveřejněním spolu s uvedeným jménem. Z důvodu časové náročnosti nebudou později zaslané fotografie zařazeny do výběru.

Hodně zdaru a sil do červnové výzvy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>