«

»

Fotíme po celý rok: Fotogalerie květen 2019

Tato fotogalerie souvisí s výzvou na rok 2019, která je snadná a jednoduchá. Udělat si každý měsíc trochu času na sebe a svého koníčka – focení. Spočívá v tom vyfotit každý měsíc alespoň pár (nebo hodně) fotek a z nich vybrat vždy tu nejlepší. Odměnou vám na konci roku může být třeba pěkný fotokalendář a zároveň vhodný vánoční dárek nebo prostě jen pravidelný relax na výletě s foťákem v ruce. Budu ráda, když se k této výzvě přidáte a tu svou NEJ měsíční fotku mi pošlete do této fotogalerie ke zveřejnění spolu s krátkým komentářem.

Obsah

Newslettery

Výzvu budu pravidelně ke konci každého měsíce zasílat v newsletteru. Pokud chcete být při tom a newsletter dostávat i na váš email, přihlaste se k odběru newsletteru ZDE a poté si stáhněte e-book ZDARMA – Fotíme lépe v létě s několika triky, které se budou hodit v teplejších měsících roku.

Pokud se chcete při vycházkách s fotoaparátem učit dalším věcem, podívejte se, zda vám v tom nepomůže některá z mých knih: E-knihy o focení od JakNaFoceni.cz.

Pravidla

 • Na můj email lenka@jaknafoceni.cz mi zašlete do konce měsíce jednu vybranou nejlepší fotku, která je vyfocena VENKU právě v tom daném měsíci a roce 2019.
 • Prosím nezasílejte fotky z mobilu, ale jen z fotoaparátu. Na typu fotoaparátu mi nezáleží, klidně to může být kompakt. V mých článcích se vás snažím vést k promyšlenému focení, do kterého cvakání mobilem za chůze nespadá, jakkoliv máte pokročilý a chytrý telefon.
 • Ponechejte u snímku všechny parametry, se kterými byl vyfocený. Můžete udat i clonu, čas, ISO atd. a také přidat krátký komentář, který prozradí okolnosti vzniku fotografie. Přidejte svůj podpis (jméno), které chcete u fotky mít, pokud se zveřejní.
 • Fotografie záměrně nebudu zveřejňovat všechny. Bude to tím pádem i větší výzva pro vás k tomu, abyste to zkusili příští měsíc znovu, třeba v lepším světle, s jinou kompozicí apod.
 • Fotografie budu zveřejňovat až na samotném konci měsíce, nebo po jeho skončení, proto nemá cenu spěchat a zasílat fotky hned na začátku měsíce, ale ani moc dlouho po jeho skončení.

Květen 2019

Při pohledu na tuto scenérii mě nejvíce zaujala ona příznačná mlhavá modravá dálka, která splývá i s italským jezerem Garda a velice pěkně kontrastuje se žlutozelenou loukou v popředí. Byla jsem ráda, že jsem do té nebeské výšky okolo 1600 m.n.m. vytáhla i svou zrcadlovku a díky ní mám tento květnový úlovek.

Foto: F11, čas 1/100, ISO 200, korekce expozice -2/3

A tady jsou fotografie vyfocené čtenáři v měsíci květnu, jsou opravdu různorodé, stejně jako jejich popis od vás. Občas, když vybírám fotky do měsíční galerie, tak jsou to právě pěkné a poetické popisky, kvůli kterým přimhouřím oko třeba nad drobnou chybou v kompozici.

Děkuji všem za zaslané fotografie a za účast ve výzvě. Vaše nadšení je mojí motivací!

Vaše LenkaS

P.S. Tento rok si dávám ještě další předsevzetí. Nejen proto, že miluji focení přírody, je pro mne extrémně důležité zachovat její krásu a nedotčenost. Není smutnějšího pohledu, než na planetu zahlcenou našim nemizícím odpadem. Říkám proto ne jednorázovým obalům, nešetrné kosmetice a drogerii a tady hledám jejich vhodné alternativy. Přidáte se ke mně? 🙂 =====> Začněte tady: Přečtěte si, jak začít.

2 comments

 1. Šárka Valicová

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala na možnost odprodeje fotografie Modrá hodina u Vltavy.
  Potřebovala bych co největší formát – jako dominantu na stěnu.
  Budu vděčná za zprávu. Děkuji moc.

  Šárka Valicová

  1. LenkaS

   Dobrý den paní Šárko,
   Váš dotaz posílám fotografce, taky Šárce. Věřím, že ji moc potěší a brzy se Vám ozve.

   LenkaS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>