«

»

Duben 2019: Fotografická výzva na rok 2019

Milí čtenáři a fotografové,

máme tu konec dalšího měsíce a s ním i první skutečně teplé dny a také mnoho odkvetlých stromů. Stihli jste nějaké včas nafotit? Jsem zvědavá, kolik kvetoucích zahrad a sadů se mi od vás tentokrát sejde.
Před pár lety jsem napsala článek Kde fotit jaro: Tipy na nejhezčí rozkvetlé fotolokality, který vždy na jaře 
s vaší pomocí aktualizuji. Dostanu od vás společně s fotkama i nějaké nové tipy?

Mně se po skončení zimy každoročně zmocňuje jarní fotostres. Ten spočívá v tom, že chci spatřit a obdivovat co nejvíce rozkvetlých alejí či ovocných sadů a samozřejmě je také nafotit. Letos mi to ovšem moc nevyšlo a krásné pohledy do krajiny jsem si užila až o Velikonocích.
Ale to nevadí, fotek jabloňových či třešnových větviček už mám spousty, a proto jsem se tentokrát rozhodla nafotit jiný symbol probouzející se přírody – svěží žlutozelené lístky břízy, která se mi postavila při procházce do cesty.
=> Pokud nevíte, o co ve fotovýzvě jde, přečtěte si úvodní newsletter z ledna 2019.
=> Pokud se chcete zapojit, ale zatím si netroufáte žádný snímek zaslat, třeba by Vám pomohl společný fotovýlet s JakNaFoceni.cz. Více se dozvíte níže.

Obsah

Duben: Jaro v plném proudu

Tento měsíc jsem mnoho výletů nestihla a trochu jsem se bála, že se mi nepodaří vyfotit nic, čím bych se mohla pochlubit. Nakonce mě zachránilo velikonoční volno a jarní bříza, na kterou svítilo slunce ve večerní zlaté hodině.

Lehounká větvička vlála ve větru, a proto jsem fotila z ruky kratším časem 1/100s. Trochu jsem přiclonila na f8, což mi pomohlo zdůraznit kroužky na pozadí, které vypadají jako světýlka. Při použití velmi nízké clony by se tyto kroužky více rozpily. Díky vyšší cloně se navíc trošku přiostřily lístky větvičky, kterou bych měla ráda ještě o něco ostřejší, ale to v tomto případě dost dobře nešlo. ISO je 250.
Líbí se mi taky ta tmavomodrá barva v dolní části fotky, která skvěle kontrastuje se žlutou a o to víc zdůraňuje hlavní motiv.
JakNaFocení - duben 2019

Zapojte se také!

Chcete se k této fotovýzvě taky přidat? Pošlete mi nejpozději do 3.5.2019 Vaši vybranou fotku z dubna 2019 s krátkým komentářem proč a jak jste ji vyfotili a třeba se dostane do výběru fotek na webu v dubnové fotogalerii.*

*Zasláním Vaší fotky a komentáře mi udělíte souhlas s jejím uveřejněním spolu s uvedeným jménem. Z důvodu časové náročnosti nebudou později zaslané fotografie zařazeny do výběru.

Hodně zdaru a sil do dubnové výzvy!

Fotovýlet s JakNaFoceni.cz

Taky váš vždycky brzy z jara svrbí nožky a těšíte se na výpravy do lesů a za památkami? Pokud ano, ráda bych vás pozvala na jedinečnou fotoakci: Fotovýlet s JakNaFoceni.cz, při kterém se nejenom projdete pár kilometrů krásnou krajinou Kokořínska, ale také zcela jistě něco pod mým skromným vedením nafotíte.

Datum je 4.5.2019, od 10:00 do 17:00 a půjdeme ze Lhotky do Mšena. Více se o akci dozvíte zde: Fotovýlet s JakNaFoceni.cz.
Přihlásit se můžete prostřednictvím Facebookové události: Fotovýlet Kokořínskem s JakNaFoceni.cz nebo mi pošlete email.

Tak hezké jaro!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>