«

»

Fotíme po celý rok: Fotogalerie červen 2019

Tato fotogalerie souvisí s výzvou na rok 2019, která je snadná a jednoduchá. Udělat si každý měsíc trochu času na sebe a svého koníčka – focení. Spočívá v tom vyfotit každý měsíc alespoň pár (nebo hodně) fotek a z nich vybrat vždy tu nejlepší. Odměnou vám na konci roku může být třeba pěkný fotokalendář a zároveň vhodný vánoční dárek nebo prostě jen pravidelný relax na výletě s foťákem v ruce. Budu ráda, když se k této výzvě přidáte a tu svou NEJ měsíční fotku mi pošlete do této fotogalerie ke zveřejnění spolu s krátkým komentářem.

Obsah

Newslettery

Výzvu budu pravidelně ke konci každého měsíce zasílat v newsletteru. Pokud chcete být při tom a newsletter dostávat i na váš email, přihlaste se k odběru newsletteru ZDE a poté si stáhněte e-book ZDARMA – Fotíme lépe v létě s několika triky, které se budou hodit v teplejších měsících roku.

Pokud se chcete při vycházkách s fotoaparátem učit dalším věcem, podívejte se, zda vám v tom nepomůže některá z mých knih: E-knihy o focení od JakNaFoceni.cz.

Pravidla

  • Na můj email lenka@jaknafoceni.cz mi zašlete do konce měsíce jednu vybranou nejlepší fotku, která je vyfocena VENKU právě v tom daném měsíci a roce 2019.
  • Prosím nezasílejte fotky z mobilu, ale jen z fotoaparátu. Na typu fotoaparátu mi nezáleží, klidně to může být kompakt. V mých článcích se vás snažím vést k promyšlenému focení, do kterého cvakání mobilem za chůze nespadá, jakkoliv máte pokročilý a chytrý telefon.
  • Ponechejte u snímku všechny parametry, se kterými byl vyfocený. Můžete udat i clonu, čas, ISO atd. a také přidat krátký komentář, který prozradí okolnosti vzniku fotografie. Přidejte svůj podpis (jméno), které chcete u fotky mít, pokud se zveřejní.
  • Fotografie záměrně nebudu zveřejňovat všechny. Bude to tím pádem i větší výzva pro vás k tomu, abyste to zkusili příští měsíc znovu, třeba v lepším světle, s jinou kompozicí apod.
  • Fotografie budu zveřejňovat až na samotném konci měsíce nebo po jeho skončení, proto nemá cenu spěchat a zasílat fotky hned na začátku měsíce. Neváhejte ale zas moc dlouho, snímky zaslané po termínu už nebudu posuzovat.

Červen 2019

A tady je moje fotka z června. Věděla jsem, že fotka tohoto měsíce bude muset vzniknout v Praze, protože mne nečekaly žádné výlety a spíše jen samá práce. V rámci výuky focení často procházím krásné pražské scenérie a tak jsem si pro tuto fotku došla na místo, odkud se mi Karlův most velice líbí. Měla jsem štěstí na pěkné fotogenické nebe. Čekala jsem na místě asi 10 minut, až vykoukne slunce, které se na chvíli schovalo za mrakem. Můžete Prostřednictvím druhé fotky můžete porovnat, zda moje krátké čekání vyplatilo.

Kompozice, kterou jsem zvolila zahrnuje orámování stromy, které vykryly prostor v nebi a snímku dodávají hloubku. Díky stromům se mi podařilo skrýt i sousoší pod lešením vlevo na mostě. Opět můžete porovnat se snímkem níže.

JakNaFoceni - červen 2019Foto: F8, čas 1/200, ISO 200. Polarizační filtr.

A tady je fotka, kterou jsem vyfotila, když jsem čekala na světlo. Něco jí chybí, že? Z komentáře výše je jasné, co to je.

JakNaFoceni - červen 2019 - špatně

A tady jsou fotografie vyfocené čtenáři v měsíci červnu 2019:

Děkuji všem za zaslané fotografie a za účast ve výzvě. Vaše nadšení je mojí motivací!

Vaše LenkaS

P.S. Tento rok si dávám ještě další předsevzetí. Nejen proto, že miluji focení přírody, je pro mne extrémně důležité zachovat její krásu a nedotčenost. Není smutnějšího pohledu, než na planetu zahlcenou našim nemizícím odpadem. Říkám proto ne jednorázovým obalům, nešetrné kosmetice a drogerii a tady hledám jejich vhodné alternativy. Přidáte se ke mně? 🙂 =====> Začněte tady: Přečtěte si, jak začít.

1 comment

  1. Milan Klail

    Trošku srovnat horizont a super.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>