«

»

Červen 2019: Fotografická výzva na rok 2019

Milí čtenáři a fotografové,

Nacházíme se v půlce letošní fotovýzvy a mě velice těší vaše účast, která je neustále hojná. Jsem moc ráda, že vám motivace zatím drží! Kolik výletů a zdravotních vycházek už máte za sebou?

Poslední dny dávají výletníkům a fotografům pěkně zabrat. Taky máte pocit, že v horku jde všechno tak nějak pomaleji, nebo na vás dokonce neodbytně sedá lenost, jako na mě? Možná i proto posílám červnový newsletter až v červenci. Za malé spoždění může však kromě počasí taky zvýšená vlna zájmu o výuku, která přichází vždy tradičně před dovolenými. A ta mě lenošit rozhodně nenechává! Snad nám ty horké letní dny zchladí občas i nějaká přeháňka, ať nám ta naše krajina vydrží co nejdéle zelená!

=> Pokud nevíte, o co ve fotovýzvě jde, přečtěte si předchozí newslettery, hlavně ten z ledna 2019.
=> Pokud se chcete něco přiučit, podívejte se na moje e-knihy: Fotíme venku.

Červen: Horké léto je tu!

Už na začátku tohoto měsíce jsem věděla, že mne nečekají žádné velké a zajímavé výlety a naopak spíše hodně práce s výukou focení. Tušila jsem tedy, že moje TOP fotka měsíce června bude zkrátka muset vzniknout v Praze. A co čert nechtěl, když jeden student na lekci zapomněl a nedorazil, měla jsem skvělou příležitost zamířit ke Karlovu mostu a pokusit se ho zachytit v pěkné kompozici.

Vzhledem k tomu, že se na Malé Straně při lekcích focení pohybuju velmi často, věděla jsem, kam si chci pro podařenou fotku zajít. Počasí mi dopřálo velice pěkné fotogenické nebe a na místě jsem musela jen deset minut počkat, než přejde mrak a lépe mi nasvítí pražskou scenérii. A ještě k jednomu triku jsem přistoupila: Sousoší vlevo na Karlově mostě, které je pod nevzhledným a rušivým lešením, jsem skryla za větve stromu, kterými jsem celou scénu orámovala.

Foto: F8, čas 1/200, ISO 200. Polarizační filtr.JakNaFoceni - červen 2019

A jak by to vypadalo, kdybych si nepočkala na lepší světlo a nevyužila stromů v popředí?JakNaFoceni - červen 2019 - špatně

Zapojte se také!

Chcete se k této fotovýzvě taky přidat? Pošlete mi nejpozději do 7.7.2019 Vaši vybranou fotku z června 2019 s krátkým komentářem proč a jak jste ji vyfotili a třeba se dostane do výběru fotek na webu v červnové fotogalerii.*

*Zasláním Vaší fotky a komentáře mi udělíte souhlas s jejím uveřejněním spolu s uvedeným jménem. Z důvodu časové náročnosti nebudou později zaslané fotografie zařazeny do výběru.

Hodně zdaru a sil do červencové výzvy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>