«

»

Červenec 2019: Fotografická výzva na rok 2019

Milí čtenáři a fotografové,

je poslední den v měsíci, venku je bouřkově černá obloha, uvnitř tma jako večer a tak si vařím horkou čokoládu, zapaluji svíčku a usedám k psaní prosincového, pardon červencového newsletteru.

Ani v uplynulém měsíci jsem nebyla na žádné velké fotografické dovolené a tak bych mohla rovnou napsat to, co jsem psala v červnu. Ale nebojte se, nebudu opakovat ani slova ani námět. Ten jsem tentokrát naopak zvolila celkem překvapivý a netradičně lidský. A musím říct, že mne to těší jako nikdy před tím.

Doufám, že naopak nějakou tu klasickou krajinu či dovolenkovou exotiku obstaráte vy, jako každý měsíc, ve společné červencové fotogalerii.

=> Pokud nevíte, o co ve fotovýzvě jde, přečtěte si předchozí newslettery, hlavně ten z ledna 2019.
=> Pokud se chcete něco přiučit, podívejte se na moje e-knihy: Fotíme venku.

Obsah

Červenec: Práce nebo dovolená?

Ačkoliv ve mně příchod prázdnin vzbuzuje již od školy stále stejné emoce pozitivního očekávání volna a dobrodružství, zatím se toto očekávání moc nenaplnilo a dovolenou mám stále ještě daleko před sebou. No ale kde nafotím fotku měsíce července? Opět v Praze? To ne! Říkala jsem si, že raději skočím fotit ven na zahradu a ejhle, ani jsem sama nečekala, co z toho vzejde. Původně jsem samozřejmě plánovala zachytit nějakou tu rozkvetlou květinu v makro záběru, ale protože zahrada je aktuálně převážně staveništěm, tak skutečnou realitu mnohem lépe zachycuje vybraný snímek.

Přiznám se, že jsem dlouze zvažovala, zda je tato fotka vůbec vhodným námětem do fotovýzvy a zda bych přeci jen neměla nafotit klasické makro. Při tomto pomyšlení mě však dostihl sentiment. Jde přeci o to fotit hlavně pro radost a té mi tahle fotka přináší mnohem více, než lecjaký záběr květů. A proto si právem zaslouží být tou výběrovou červencovou fotkou, ať už je či není příliš osobní.

Foto: Clona 7.1, čas 1/320, ISO 200. Ohnisko 70mm.

Lekce focení

Ve dnech 19-21.8. nabízím lekce focení v Rožnově pod Radhoštěm. V případě zájmu mi pište na lenka@jaknafoceni.cz.

Zapojte se také!

Chcete se k této fotovýzvě taky přidat? Pošlete mi nejpozději do 7.8.2019 Vaši vybranou fotku z července 2019 s krátkým komentářem proč a jak jste ji vyfotili a třeba se dostane do výběru fotek na webu v červencové fotogalerii.*

*Zasláním Vaší fotky a komentáře mi udělíte souhlas s jejím uveřejněním spolu s uvedeným jménem. Z důvodu časové náročnosti nebudou později zaslané fotografie zařazeny do výběru.

Hodně zdaru a sil do srpnové výzvy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>