«

»

Leden 2019: Nový fotoseriál a výzva na rok 2019

Milí čtenáři a fotografové,

nový rok už začal před pár týdny a na mne postupně doléhá síla předsevzetí dělat letos věci s větším zápalem, který mi minulý rok při focení trochu chyběl. Rok 2019 jsem se proto rozhodla začít výzvou a přílivem nové energie a doufám, že na vás trochu toho kreativního zápalu přenesu. Ačkoliv si tuto výzvu dávám hlavně sama sobě, tak budu doufat, že jí možná inspiruju i některé z vás. Není to ostatně nic složitého, jde jen o to každý měsíc vyfotit nějakou podařenou fotku, jejíž příběh s vámi budu sdílet v newsletterovém měsíčníku. Na závěr roku pak všichni, kdo se přidají, budou mít pěkný celoroční fotoseriál a třeba i vlastní kalendář na rok 2020 jako vzpomínku nebo dárek. Tak jdete do toho?

Začínáme!

Vím, měla jsem vám napsat hned na začátku ledna, který už teď končí, ale potřebovala jsem se ujistit, že to je to správné předsevzetí. A je! Neboť i cesta může být cílem a to doslova! Žádný převratný fotoúlovek jsem si totiž z lednových procházek nepřinesla a tak tím největším přínosem byly právě procházky samotné. Tohle předsevzetí může být pro každého důvodem vyrazit na čerstvý vzduch a provětrat také foťák. Já jsem se o to pokoušela už v lednu a vy se ke mně můžete přidat hned zítra!
Na konci každého měsíce vám pošlu svou fotku, kterou jsem vyhodnotila jako tu nejpodařenější z daného měsíce a k ní přidám i komentář, abyste se mohli něco nového přiučit nebo se nechat k podobné aktivitě inspirovat.

A tohle je tedy můj lednový úlovek:Fotografie: Leden 2019

Ačkoliv jsem se snažila a kvůli focení se vydala na výlet hned dva po sobě následující víkendy, moc úspěšná jsem popravdě nebyla. Skoro jsem si myslela, že ve své výzvě pohořím hned první měsíc. Pak jsem si ale uvědomila, že nejdůležitější ze všeho je fakt, že jsem navštívila po dlouhých letech Bezděz, objevila vesničku Nosálov, nebo spatřila vysoko v korunách stromů strakapouda.
Lednová fotka je tedy právě z vesničky s pohádkovým názvem Nosálov a je focena na clonu 2,8, abych co nejvíce zvýraznila pomocí malé hloubky ostrosti červené jeřabiny, které zářily do pošmourného dne (nebo spíše lednové „polární noci“).

Zapojte se!

Chcete se k mému předsevzetí taky přidat? Pošlete mi Vaši vybranou fotku z uplynulého měsíce s krátkým komentářem proč a jak jste ji vyfotili a já jí zveřejním na webu v nové fotogalerii.*

*Zasláním Vaší fotky a komentáře mi udělíte souhlas s jejím uveřejněním spolu s uvedeným jménem.

Chcete odebírat newslettery od JakNaFoceni.cz a sledovat tak tento roční fotoseriál? Přihlašte se zde a získejte také e-book zdarma: Odběr newsletteru od JakNaFoceni.cz

Hodně zdaru a sil do roku 2019 přeje

2 comments

 1. František Jančařík

  Dobrý den Lenko, výborný nápad a hlavně inspirace pro nás fotografy něco konečně dělat PRAVIDELNĚ a ne nárazově. Získám pro tuto pěknou a zajímavou akci i mého kamaráda nikoňáka Petra, abych nechodil sám a hlavně, aby jsme dodržovali tu pravidelnou fotografickou činnost. Mějte se a nech se dílo podaří.

  1. LenkaS

   Milý pane Jančaříku, na Vás bych zrovna sázela, že Vám ta pravidelnost a píle chybět nebude, ani u focení ani u výletů do krajiny. Těším se na Vaše fotografie 🙂

   LenkaS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>