«

»

Jaro 2018: Ale že to trvalo!

Milí čtenáři a fotografové!

zima se v posledních dnech sice ještě intenzivně přihlásila o slovo, avšak já už cítím v kostech, že to nebude dlouho trvat a přijde k nám opět jaro. To bude znamenat pro mnohé z vás vytažení fotoaparátů, pokud přes zimu zahálely, a také oprášení znalostí potřebných k focení pěkných fotek. S tím prvním vám nepomůžu, ale s tím druhým velmi ráda! A proto přicházím zavčasu s tímto předjarním newsletterem.

Obsah

Nový článek – Ale že mi to trvalo!

Nejspíše víte, že mojí hlavní zálibou je fotografie krajiny doma i na dovolené. Pokud však někdo ovládá fotoaparát, měl by si umět poradit i s focením dalších témat, zejména pokud jde o oblíbený portrét. Proto na svých lekcích focení základy portrétní fotografie taky učím a po všech těch letech fungování webu jsem se vše rozhodla také sepsat: Jak si dát pozor na světlo, jak vybrat správně pozadí venku a jak jej co nejvíce rozostřit a v neposlední řadě jakou zvolit kompozici – to vše se naučíte v článku Jak fotit portrét: 3 jednoduché kroky k lepším fotkám.

Jak fotit portret

A co až to vypukne?

Moc se mi to střídání ročních dob líbí. S fotoaparátem v ruce jej vnímám ještě intenzivněji. Přímo jarnímu období se věnuje článek Kde fotit jaro: Tipy na nejhezčí rozkvetlé fotolokace, který i letos můžu spolu s vaší pomocí doplnit o nové jarní lokality. Přečtěte si článek zde a klidně do komentářů napište, kde fotíte nejradši jaro vy.

Já osobně se už nemůžu dočkat individuálních kurzů focení na rozkvetlém Petříně, díky kterým jsem tam doslova „pečená vařená“.

A kde jinde se se mnou můžete setkat na lekcích?

=====> Rožnov pod Radhoštěm: 24-26.3.2018

=====> Neratovice/Mělnicko: Od dubna/května dále podle domluvy

Online lekce focení od Kurzyživě

A na závěr mám pro vás jako vždy aktuální program online kurzů focení, které běží ve vysílacím okně ZDE. Pokud si v přesný čas otevřete stránku s videem, budete moci sledovat vysílání zdarma.

  • Začínáme s fotografií detailu (makrofotografií) – Úterý, 6. Březen 2018 – 18:30
  • Ovládněte zrcadlovku Canon s Ondřejem Neffem – Středa, 7. Březen 2018 – 18:30
  • Základy ovládání fotografických blesků – Čtvrtek, 8. Březen 2018 – 18:30

Přeji vám všem krásný vstup do jara!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>