«

»

Fotogalerie: Hamburk a severní Německo

Severní Německo a Hamburk, druhý největší kontejnerový přístav  v Evropě, přístav bez moře. Přesto, že byl za druhé světové války téměř srovnán se zemí, nachází se v něm zajímavé pamětihodnosti. Největším lákadlem je ale právě prohlídka přístavu a projížďka na jedné z mnoha lodí brázdících vody Labe.

Necelých 70 km od Hamburku leží další hansovní město – Lübeck, které je díky své zachovalé středověké architektuře zapsáno do světového dědictví UNESCO. A po prohlídce Lübecku si nenechejte ujít večeři na břehu Baltického moře – Ostsee třeba v Travemünde a dejte si místní specialitu – herinka.

Všechny fotografie z této fotogalerie jsou na prodej. Více informací najdete v sekci Fotografie na prodej.

Počasí moc nepřálo, nebe bylo většinu času „plechové“ a vyzařovalo ostré bílé světlo. Při takovém nebi, jak určitě víte i ze své zkušenosti, je země vždy příliš tmavá – podexponovaná. Nezbytnou pomůckou na fotoaparátu je tlačítko kompenzace expozice, kterou nastavíme do plusu tak, aby budovy či země byly exponované správně. Samozřejmě poté dojde k přeexponování a ještě většímu vybělení nebe. V tom nám zase může pomoct použití šedého přechodového filtru. Fotky jsou upravované v počítači – saturace, kontrast a v některých případech i simulace šedého přechodového filtru.

Čtěte více ======>

Cestujete rádi? Berete si s sebou váš foťák?


E-kniha-Fotime-venku-small5Vše o focení venku, co jsem se naučila na svých cestách jsem sepsala do dvou e-booků o focení za každého počasí a v každé roční době. V knihách je více než stovka fotek včetně ukázek „dobře“ a „špatně“.

Fotíme venku: Doma i na dovolené I a II.

Cena je 189/199,-Kč za e-knihy v PDF s více než stovkou fotografií

====> PODÍVEJTE SE NA UKÁZKY, OBSAH KNIH A RECENZE ČTENÁŘŮ

Nebo si můžete knihy ihned snadno koupit online – ať už kartou, bankovním převodem nebo přes PayPal na zabezpečené platební bráně GoPay. Odkaz ke stažení Vám příjde ihned do emailu.

189 Koupit


2 comments

  1. pepa

    Fotky vypadají opravdu úžasně, líbí se mi hlavně ty menší stavby. To by bylo i na pohlednici.

    1. LenkaS

      Díky 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>