«

»

Fotogalerie: Pod toskánským sluncem

Toskánsko je krajem vína, olivových hájů, krajiny příjemně zvlněné do oblých kopečků, na jejichž vrcholcích se tyčí středověká věžatá města nebo kamenné venkovské usedlosti se zelenými zahradami. Snímky těchto překrásných scenérií mi učarovaly a proto jsem se i já vydala jich pár ulovit. Svou fotogeničností mne Itálie opravdu nezklamala. 

Obsah

Cinque Terre

První zastávku jsem měla naplánovanou ještě v provincii Liguria, kde jsem měla políčeno na UNESCEM chráněnou oblast Cinque Terre. Pět přímořských vesniček je nalepeno na skalní útesy jako by to byla miniaturní stavebnice. Není jednoduché se mezi vesničkami pohybovat. Pěší stezka je často uzavřená kvůli sesuvům půdy a tak nezbývá, než se přesouvat vlakem. Zlatou hodinu jsem tak bohužel strávila na nádraží čekáním na spožděný vlak a vesničky jsem vyfotila pouze v nudném denním světle. Nezbude, než se vrátit v příznivější roční dobu. Červencový víkend rozhodně nemůžu doporučit!

Val d’Orcia

Dále na jih, už v Toskánsku, v oblasti Val d’Orcia, kam jezdí fotit mnoho nadšených fotografů, jsem si počkala na lepší světlo. Když se blížila zlatá hodina, vydala jsem se do polí a celou hodinu fotila zlatá pole, cypřišové aleje a kamenné domy na kopci.

Toskánská města

Kromě těchto krajinářských zážitků jsem navštívila i některá středověká města jako je San Gimignano nebo Siena. Z důvodů rekordních teplot ke 40°C jsem se na jejich průzkum vydávala až kolem osmé večerní, což bylo i z fotografického hlediska zajímavější.

Po této krátké návštěvě můžu potvrdit to, co celý svět už dávno ví – Toskánsko je opravdu fotogenickým a poetickým místem, které vybízí k nepřetržitému focení – ať už středověkých věží, venkovských domů s cypřišovými alejemi, vinic, nebo třeba neobvyklých termálních koupališť, jako je Satúrnia či Bagno Vignoni.

Stojí za to se tam vrátit…

Fotogalerie

2 comments

 1. Jana

  Dobrý den, nedá mi to a musím reagovat na nádherné toskánské scenérie. Fotky jsou úchvatné. Jen tak dál, tleskám!:) Budu se jimi kochat ještě dlouho….

  1. LenkaS

   Děkuji Vám, moc mne to těší.

   LenkaS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>