«

»

Září 2019: Fotografická výzva na rok 2019

Milí čtenáři a fotografové,

už na začátku září jsem poprvé ucítila tu známou vůni chladného a vlhkého vzduchu prosycenou tlejícím listím a zrajícím ovocem – vůni podzimu. Tuhle vůni a první chladné a krátící se dny mám ráda, protože mi připomínají pestrost přírody v našich končinách. Těším se na barevné stromy a zlatavé světlo, ale i na mlhavé nevlídno.
Skoro mne mrzelo, když jsem na část září měla naplánovanou dovolenou v Řecku, kde ještě panovalo teplé léto. Ale o nic jsem nepřišla. To nejlepší z podzimu totiž teprve příjde a věřím, že si jej všichni náležitě fotograficky vychutnáme a ve fotovýzvě se budeme kochat spoustou fotek podzimní krajiny.

=> Pokud nevíte, o co ve fotovýzvě jde, přečtěte si předchozí newslettery, hlavně ten z ledna 2019.
=> Pokud se chcete něco přiučit, podívejte se na moje e-knihy: Fotíme venku.

Září: Podzim ve vzduchu

Přesto, že jsem byla na dovolené v zemi plné zajímavých míst, fotila jsem vodopády a fascinující kláštery Meteora, nakonec jsem pro září vybrala jinou fotku, která na mne čekala hned po návratu z ciziny doslova za oknem. Vážka byla ještě po chladné noci dlouho nehybná a tak jsem si mohla v klidu dojít pro foťák, nastavit si stativ a vyfotit ji, jak pózuje na slunečnici.
Kvůli dostatečné ostrosti vážky jsem musela clonu zvednout až na f13. Fotku proteplilo vyvážení bílé nastavené na zataženo, které svědčí žluté barvě květiny.

Foto: Clona 13, čas 1/4s, ISO 100, ohnisko 105mm, stativ, vyvážení bílé – zataženo. 

Zapojte se také!

Chcete se k této fotovýzvě taky přidat? Pošlete mi nejpozději do 6.10.2019 Vaši vybranou fotku ze září 2019 s krátkým komentářem proč a jak jste ji vyfotili a třeba se dostane do výběru fotek na webu v zářijové fotogalerii.*

*Zasláním Vaší fotky a komentáře mi udělíte souhlas s jejím uveřejněním spolu s uvedeným jménem. Z důvodu časové náročnosti nebudou později zaslané fotografie zařazeny do výběru.

Hodně zdaru a sil do říjnové výzvy!

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>