«

»

Srpen 2019: Fotografická výzva na rok 2019

Milí čtenáři a fotografové,

první školní den je za námi, dny se krátí a světlo pomalu zlátne. Neznamená to ale konec dovoleným či výletům. Naopak, já jsem si tentokrát s napsáním newsletteru dala na čas právě proto, že moje dovolenková sezóna teprve začíná. A zatímco já stále váhám, kterou ze srpnových fotografií zvolím tentokrát, od vás mi už mnohé snímky dorazily na email.

=> Pokud nevíte, o co ve fotovýzvě jde, přečtěte si předchozí newslettery, hlavně ten z ledna 2019.
=> Pokud se chcete něco přiučit, podívejte se na moje e-knihy: Fotíme venku.

Srpen: Léto vrcholí

V minulých měsících jsem mívala ve výběru fotek vždy dost jasno. Částečně tomu bylo i proto, že jsem neměla tolik příležitostí či inspirace k focení, fotek bylo méně a ta jedna vždy nějak vynikla. To se nyní v srpnu změnilo a já mám potíž vybrat tu nej fotku zejména kvůli hodně širokému tématickému rozptylu. Začalo to víkendem v sousedním Německu, kde jsem navštívila skrývkový most F60, pokračovalo to pár fotkami obřích slunečnic na zahradě, které mi vyrostly do výšky skoro 3 metrů a skončilo to dovolenou na východní Moravě, kde se mi podařilo zachytit kudlanku nábožnou na louce a užovku stromovou, kterou při exkurzi chytil náš průvodce. Nakonec to ale přeci jen vyhrála klasická krajinka focená od Pulčínských skal.Foto: Clona f9, čas 1/125, ISO 400, korekce expozice -2/3EV, polarizační filtr.

Zapojte se také!

Chcete se k této fotovýzvě taky přidat? Pošlete mi nejpozději do 8.9.2019 Vaši vybranou fotku ze srpna 2019 s krátkým komentářem proč a jak jste ji vyfotili a třeba se dostane do výběru fotek na webu v srpnové fotogalerii.*

*Zasláním Vaší fotky a komentáře mi udělíte souhlas s jejím uveřejněním spolu s uvedeným jménem. Z důvodu časové náročnosti nebudou později zaslané fotografie zařazeny do výběru.

Hodně zdaru a sil do zářijové výzvy!

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>