Výuka focení a konzultace ONLINE

Pokud jste zdaleka, nemáte čas na osobní setkání, nebo vás třeba zajímá jen pár drobností, můžete se se mnou setkat při online konzultaci nebo se domluvit na emailové komunikaci – ta je obzvlášť vhodná při posuzování konkrétních vámi vybraných fotografií.

Obsah

Jak to probíhá?

=> Vše bude záležet na programu, který nás umožní propojit. Já používám Skype a Facebook messenger, ale ráda se dozvím o i o dalších možnostech.

=> Dále stačí mít videokameru a dobré připojení. Je také možné sdílet obrazovku a tím i Vaše fotografie, na kterých mi můžete ukázat co se vám daří a co zase ne.

=> Pro některé případy jako je konzultace fotek postačí i email. Vyberte několik Vašich fotek, které chcete zkonzultovat a já Vám k nim napíšu komentář. Předem můžete určit čas, ve kterém se mám popisu věnovat a Vaše výdaje tak budete mít pod kontrolou. (Za 60 minut stihnu okomentovat zhruba 8 fotek).

=> Není to žádná věda, ale pokud technika nebo připojení selže, platit za to nebudete – tento čas vám nahradím, abyste za své peníze dostali skutečně jen to, pro co jste přišli.

Cena

Zaváděcí cena (za 60 minut*) ………… 300,-Kč

*Pokud budete chtít konzultovat jen 30 minut, zaplatíte jen 150,-Kč!

Konzultace fotografií ……………………. přibližně 8 fotek za 60 minut

Kontakt

Pro domluvu konzultace či výuky mi napište na lenka@jaknafoceni.cz.

Konzultace fotografií – ukázka

Konzultace fotografií ukázka Fotografii kazí 3 zásadních chyby, z nichž 2 mají velmi snadnou nápravu a 3. předpokládá znalost nastavení trojúhelníku clona, čas, ISO.

  1. Špatné nastavení vyvážení bílé. Jednoduchým krokem nastavte ve fotoaparátu vyvážení bílé WB na zářivku, případně vyzkoušejte jiné typy nastavení – začít můžete nastavením „WB Auto“, pokud není již použito, ale spíše to vypadá na denní světlo (sluníčko).
  2. Kompozice: Hlava holčičky se dotýká horního okraje fotky. Stačí ponechat trošku více prostoru nad hlavou.
  3. Celkově je fotografie neostrá. Použitý čas je 1/60s a to nemusí stačit na vykreslení ostrého člověka. Zejména je to vidět na ruce se štětcem, která je rozmáznutá pohybovou neostrostí. Neostrá ruka nicméně nevadí, důležitý je obličej a oči. U těch je potřeba zachovat ostrost. Důsledně ostřit na oči a také zkrátit čas.*

* U online konzultací fotek předpokládám již alespoň základní znalost exponování fotek a souvislosti clona, čas, ISO. Není totiž příliš efektivní vysvětlovat přes email, jak pracovat s těmito základními elementy. K tomu mnohem lépe poslouží individuální výuka (i tu lze řešit online).